لیزیک چشم در تهران

لیزیک چشم در تهران

فهرست مطالب

عمل لیزیک چشم چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

عیوب انکساری از مشکلاتی هستند که باعث اختلال در عملکرد چشم ها و بینایی انسان می شوند. دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم و… از مشکلاتی هستند که باعث ضعیف شدن چشم ها می شوند. معمولا در بیشتر موارد برای درمان عیوب انکساری از عینک استفاده می شود، اما امروزه برای درمان این عیوب از روش های کم تهاجمی مانند لیزر استفاده می کنند. عمل لیزیک چشم در تهران یکی از روش های درمان عیوب چشم است. در این مقاله به بررسی اینکه عمل لیزیک چشم چیست و چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل لیزیک چشم در تهران هستند، می پردازیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

عمل لیزیک چشم چیست؟

لیزیک چشم در تهران یکی از روش های درمان عیوب انکساری چشم مانند آستیگماتیسم، دوربینی، نزدیکی و… است که امروزه جایگزین انواع لنزهای تماسی و عینک شده است. لیزیک چشم در تهران یک روش لیزری برای درمان عیوب چشم است. بیشتر افراد می توانند از طریق لیزیک چشم در تهران عیوب انکساری چشمان خود را بر طرف کنند. در عمل لیزیک چشم با استفاده از تیغ های مخصوصی برش بسیار نازکی را در سطح قرنیه ایجاد می کنند و از طریق اشعه لیزر، عیوب چشم را بر طرف می کنند. عمل لیزیک چشم در مدت زمان کوتاهی توسط متخصصان و جراحان چشم پزشکی انجام می شود.

لیزیک چشم در تهران
لیزیک چشم در تهران

لیزیک چشم در تهران چگونه انجام می شود؟

برای عمل لیزیک چشم ابتدا چشم ها توسط پزشک متخصص بررسی می شوند. بعد از انجام معاینات و آزمایشات در صورت نداشتن مشکلی، شخص برای جراحی آماده می شود. قبل از جراحی چشم ها از طریق قطره بی حسی، بی حس می شوند. برای شروع جراحان چشم پزشکی با توجه شدت عیوب، برش نازکی را به اندازه 150 تا 180 میکرون در سطح قرنیه ایجاد می کنند. در ادامه از طریق اشعه لیزر، عیوب انکساری چشم را درمان می کنند. معمولا عمل لیزیک چشم در تهران برای هر دو چشم حدودا 30 دقیق زمان میبرد.

 

مراقبت های قبل از عمل لیزیک چشم

بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از عمل لیزیک چشم در تهران به توصیه های پزشک قبل از عمل توجه شود. رعایت نکات زیر کمک می کند تا بیمار نتیجه بهتری از عمل لیزیک دریافت کند و جراحی آن با عوارض کمتری همراه باشد.

 • بهتر است دو هفته قبل از عمل لیزیک چشم از لنزهای تماسی برای چشم استفاده نشود.
 • در صورتی که برای درمان عیوب انکساری چشم از لنزهای بسیار سخت استفاده می شود، بهتر است 4 هفته قبل عمل از آن استفاده نشود.
 • تمام معاینات و آزمایشات چشم پزشکی به طور کامل انجام شود تا در صورتی وجود مشکلی، اصلاح شود.
 • یک روز قبل از عمل برای تمیزی چشمان از آلودگی استحمام شود.
 • در روز عمل جراحی از مصرف انواع عطر و ادکلن و لوازم آرایشی پرهیز شود.

 

مراقبت های بعد از عمل لیزیک چشم در تهران

عمل لیزیک چشم در تهران اگرچه با عوارض کمی همراه است، اما بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر و جلوگیری از عوارض ناشی از عمل به نکات مهمی که بعد از لیزیک چشم در تهران باید انجام شود، توجه شود. مراقبت های بعد از عمل لیزیک چشم در تهران عبارتند از:

 • بهتر است بعد از عمل لیزیک چشم از انجام کارهایی چون رانندگی، تماشای تلویزیون و استفاده از تلفن همراه و لب تاپ خودداری شود.
 • داروهایی که توسط پزشک متخصص تجویز می شوند به طور کامل مصرف شوند.
 • تا دو هفته بعد از عمل لیزیک چشم در هنگام خواب از محافظ چشمی استفاده شود.
 • تا یک هفته بعد از عمل لیزیک چشم از قرار گرفتن در محیط بیرون و پر نور اجتناب شود.
لیزیک چشم در تهران
لیزیک چشم در تهران

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل لیزیک چشم هستند؟

تقریبا بیشتر افرادی که از عیوب انکساری چشم رنج می برند می توانند از طریق لیزیک چشم در تهران اقدام کنند. افرادی با شرایط زیر کاندید مناسبی برای لیزیک چشم در تهران هستند.

 • افراد نزدیک بین (1 -تا 30 -) دیوپتر
 • افراد دوربین (1 تا 4) دیوپتر
 • افراد آستیگماتیسم (0.5- تا 6-) دیوپتر

اگرچه جراحی لیزیک چشم برای درمان افراد نزدیک بین (1- تا 10-) دیوپتر مناسب است، اما معمولا افرادی با شماره چشم بین ( 1- تا 8- ) نتایج بهتری را از عمل لیزیک چشم دریافت می کنند. همچنین زنان شیرده و باردار کاندید مناسبی برای لیزیک چشم در تهران نیستند.

 

مزایای جراحی لیزیک چشم

عمل لیزیک چشم نسبت به روش های دیگر درمان عیوب انکساری چشم مانند فمتولیزیک، لازک و… قدیمی تر است. با این وجود عمل لیزیک چشم در تهران از مزایایی برخوردار است که باعث شده است بسیاری از افراد برای درمان عیوب انکساری چشمان خود جراحی لیزیک انجام دهند. مزایای جراحی لیزیک چشم در تهران عبارتند از:

درمان سریع: عمل لیزیک چشم نسبت به دیگر روش های جراحی با عوارض کمی همراه است. تقریبا بیشتر افراد در صورت انجام مراقبت های بعد از عمل در مدت زمان کوتاهی درمان می شوند. در واقع زمان بهبودی چشم بعد از عمل لیزیک کوتاه است.

قابلیت تکرار: یکی از مزایای جراحی لیزیک چشم در تهران قابلیت تکرار آن است؛ بنابراین در صورتی که شخصی بعد از عمل لیزیک به نتایج مطلوبی نرسیده باشد، می تواند برای جراحی لیزیک مجددا اقدام کند.

اصلاح طیف وسیعی از عیوب انکساری: عمل لیزیک چشم برای اصلاح عیوب انکساری انجام می شود. این جراحی قابلیت اصلاح طیف وسیعی از عیوب انکساری مانند نزدیک بینی و دوربینی را دارد.

عدم کدورت چشم: جراحی لیزیک چشم باعث کدورت چشم ها و تاری آن نیز نمی شود.

حفظ مقاومت قرنیه: در جراحی لیزیک چشم اگرچه بخشی از قرنیه برش داد می شود، اما به دلیل نازک بودن لایه برش تغییری در ساختار و مقاومت قرنیه ایجاد نمی شود. همچنین قرنیه چشم بعد از چند روز ترمیم و محکم می شود.

لیزیک چشم در تهران
لیزیک چشم در تهران

قیمت عمل لیزیک چشم

درمان عیوب انکساری چشم به کمک جراحی لیزیک هزینه مشخصی ندارد. در واقع هزینه عمل لیزیک چشم در تهران با توجه به شرایط بیمار، نوع عیوب انکساری، پزشک متخصص و محل جراحی تعیین می شود. مهمترین عامل تعیین کننده قیمت لیزیک، مدل دستگاه اگزایمری است که برای لیزیک شما استفاده می شود، به عبارتی مشخصا هزینه عمل لیزیک با مدل های جدید و به روز دستگاه اگزایمر نسبت به دستگاههای قدیمی تر، هزینه اش بیشتر است و البته شخصا توصیه می کنم که با دستگاههای به روز عمل کنید، هرچند دستگاههای قدیمی هم تعمیرات مداومی روی آنها انجام می شود.

 

مراجعه به پزشک

درمان عیوب انکساری چشم از طریق جراحی لیزیک باعث رهایی از عینک و انواع لنزهای تماسی می شود. این روش از درمان برای اصلاح طیف وسیعی از عیوب انکساری چشم استفاده می شود. دکتر احسان عباس نیا از پزشکان و متخصصان معتبر در زمینه درمان بیماری های چشمی هستند که از طریق جراحی لیزیک چشم و دیگر روش های جراحی برای درمان عیوب چشم اقدام می کنند. شما می توانید با مراجعه به مطب دکتر احسان عباس نیا به صورت حضوری برای درمان چشم به روش لیزیک اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط