انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است

انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است

فهرست مطالب

انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است؟

لیفت ابرو یکی از روش هایی است که افراد برای رفع مشکلات مربوط به افتادگی ابرو و خطوط میان پیشانی از آن استفاده می کنند؛ همچنین این روش برای ایجاد جوان سازی یا زیبا سازی نیز انجام کاربرد دارد. این فرایند با روش های مختلفی انجام می شود. افراد باید قبل از اقدام به عمل، با پزشک متخصص خود مشورت کنند تا بتوانند بهترین روش لیفت ابرو را بر اساس مشکل خود انتخاب کنند.

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو یک روش موثر برای رفع مشکلات ایجاد شده در اطراف چشم، ابروها و پیشانی است. معمولا افراد با ورود به دهه های مشخصی از سن به مشکلات مربوط به افتادگی و چین و چروک پیشانی و اطراف چشم دچار می شوند. به علاوه افراد جوان تر نیز می توانند به دلایل مختلف مانند وراثت دچار افتادگی در قسمت ابرو ها باشند. این عمل برای رفع مشکل این افراد نیز مناسب است.
لیفت ابرو که با نام های لیفت پیشانی، جوانسازی پیشانی، جراحی ابرو نیز شناخته می شوند از عمل های زیبایی به حساب می آیند. با این حال انجام این عمل به عنوان روش درمانی مشکلات مربوط به افتادگی پلک نیز انجام می شود. لیفت ابرو با نخ، جراحی لیفت ابرو و بوتاکس از روش های معمولی است که برای انجام لیفت ابرو از آن استفاده می شود.

انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است
انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است

انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است؟

لیفت ابرو فرایندی است که به طور کلی برای رفع مشکلات مربوط به ابرو و قسمت پیشانی انجام می شود. ممکن است افراد مختلف به دلایل متفاوتی قصد انجام این عمل را داشته باشند. در ادامه به مشکلاتی که بر اثر لیفت ابرو برطرف می شود اشاره خواهیم کرد:
· افتادگی ابروها و داشتن حالت خستگی و عصبانیت
· خطوط و چین و چروک های عمیق در قسمت پیشانی
· خطوط عمیق میان دو ابرو
موارد ذکر شده در بالا مربوط به مشکلات رایجی است که معمولا با لیفت ابرو رفع می شوند. با این حال افراد جوان تری که به دلایل مختلف قصد لیفت ابرو را دارند نیز می توانند از این روش بهره مند شوند.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو به روش های زیادی انجام می شود. تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین روش های انجام لیفت ابرو است. از آنجایی که این تکنیک نسبت به سایر روش ها خطر کمتری دارد بیشتر از آن ها نیز مورد استقبال قرار می گیرد. با این حال بهتر است قبل از انتخاب روش مورد نظر خود، صرف نظر از میزان هزینه و ریسک کمتر روشی را انتخاب کنید که بیش از همه برای شرایط شما مناسب است. در ادامه به تعدادی از نتایجی که بر اثر تزریق بوتاکس انجام می شود اشاره خواهیم کرد:
· قوس دادن به ابروها
· دیده شدن چشم‌ها
· جوان‌سازی صورت

لیفت ابرو با نخ

از دیگر روش هایی که به وسیله آن می توان عمل کشیدن ابرو را انجام داد، می توان به لیفت به وسیله نخ اشاره کرد. این روش بیشتر برای رفع مشکلاتی مانند اصلاح افتادگی پلک و ابرو استفاده می شود. همانطور که از نام این روش پیدا است، کشیدن ابروها در آن به وسیله تعدادی نخ مخصوص انجام می پذیرد. جنس این نخ ها از نوعی قند به نام PDO (پلی دیوکسانون) است که ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند. از مهم ترین ویژگی های این نخ می توان به عدم ایجاد حساسیت و جذب شدن آن توسط پوست به صورت تدریجی اشاره کرد.
در روش لیفت به وسیله نخ، بیهوشی انجام نمی شود و از بی حسی موضعی برای پیش بردن فرایند کشیدن ابرو استفاده می شود. مرحله اول این فرایند مربوط به کار گذاشتن نخ ها در زیر پوست است. در مرحله دوم نخ ها زیر پوست کشیده می شوند و ابرو ها نیز در اثر این کشش به سمت بالا کشیده می شوند.
از مهم ترین مزیت های این روش می توان به تحریک شدن سلول های پوستی برای تولید کلاژن، توسط نخ های به کار برده شده اشاره کرد. کلاژن ماده ای که تولید آن باعث جوان سازی و طراوت پوست می شود.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو روش دیگری است که برای کشیدن ابرو از آن استفاده می شود. انتخاب این روش بهتر است پس از مشورت با پزشک متخصص انجام شود؛ چرا که حساسیت های این عمل نسبت به روش های غیر تهاجمی بیشتر است. در ادامه به مواردی که می توانند برای رفع مشکل خود از روش جراحی لیفت ابرو استفاده کنند اشاره خواهیم کرد:
· افتادگی ابرو ها
· افتادگی پلک
· خطوط عمیق و چین و چروک های به وجود آمده در اطراف چشم و پیشانی
· رفع مشکلات به وجود آمده بر اثر پیری

 

اگر برای لیفت ابرو نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید این مقاله را مطالعه کنید:

لیفت ابرو و انواع آن

 

مراقبت های قبل از جراحی لیفت ابرو

چنانچه از سیگار استفاده می کنید بهتر است در روزهای نزدیک به جراحی این عمل را انجام ندهید. سیگار کشیدن از عواملی است که می تواند باعث کاهش جریان خون در پوست شود. مصرف بعضی از داروها پیش از جراحی لیفت ابرو می تواند باعث ایجاد مشکل شود؛ به طور مثال مصرف داروهایی نظیر آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی می تواند موجب افزایش خونریزی شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو عملی است که تورم پیشانی را به دنبال دارد. توصیه های پزشک در مورد طرز برخورد با تورم پیشانی را جدی بگیرید. از دیگر مراقبت های بعد از جراحی می توان به مراقبت از لوله نصب شده در امتداد محل برش اشاره کرد. برای اینکه تورم پیشانی یا لوله نصب شده در قسمت برش مشکلی برای شما ایجاد نکند، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:
· سعی کنید چند روز اول را به استراحت اختصاص دهید.
· سعی کنید هنگام استراحت سرخود را بالا نگه دارید.
· برای کاهش درد فقط داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
· استفاده از کمپرس سرد می تواند تورم پیشانی را کاهش دهد.
· از فشار دادن و حرکت دادن برش ها خودداری کنید.
· خارش و بی حسی در قسمت برش ها از عوارض طبیعی و بی خطری هستند که به تدریج کاهش یافته و از بین می روند. در صورتی که برای برش های ایجاد شده در صورت فرد از باند استفاده شده باشد، پس از یک تا سه روز می توان با دستور پزشک این باندها را حذف کرد. برای درآوردن بخیه ها نیز بین هفت تا ده روز زمان تعیین می شود. از دست کاری خود سرانه بخیه ها خودداری کنید.
· از آنجایی که ممکن است تورم و دیگر عوارض لیفت ابرو تا چند هفته طول بکشد با پزشک خود در مورد فعالیت هایی نظیر شستن صورت، شستن و خشک کردن موها، حمام کردن و… مشورت بگیرید.

انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است
انجام لیفت ابرو برای چه کسانی مفید است

عوارض غیر معمول جراحی لیفت ابرو

انجام جراحی لیفت ابرو مانند هر جراحی دیگری ممکن در بعضی موارد مشکلاتی را برای شخص جراحی شده به وجود بیاورد. بعضی از این مشکلات که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم جدی هستند و در صورت بروز آن ها لازم است سریعا به پزشک مراجعه کنید.
· تنگی نفس
· درد قفسه سینه
· ضربان قلب نامنظم

مراجعه به پزشک
لیفت ابرو یکی از موثر ترین روش ها برای رفع مشکلات مربوط به چین و چروک پیشانی و افتادگی ابروها به حساب می آید. این روش با توجه به شرایط فرد متقاضی به روش های مختلفی انجام می شود. هر یک از این روش ها با توجه به انتظارات و مشکل افراد می تواند بهترین راه باشند. با این حال انتخاب جراح نیز از عواملی است که بیش از هر چیز در تحقق انتظارات فرد متقاضی تاثیر دارد. دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک با برخورداری از سابقه ای درخشان، بهترین متخصصی است که می توانید برای انجام جراحی لیفت ابرو به آن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم جراحی زیبایی چشم و پلک تنها در جراحی بلفاروپلاستی خلاصه نمی شود. برخی از افرادی که علاقه زیادی به افزایش

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم امروزه تزریق بوتاکس نقش مهمی در حوزه های زیبایی و درمانی ایفا می کند. یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس، افزایش

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

مطالب مرتبط

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو افزایش و تکمیل زیبایی چشم ها و ابروها برای هر فرد زیباپسندی حائز اهمیت خواهد بود. افزایش سن از مهم ترین دلایل

مطالعه مقاله »
لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر پوست صورت یکی از مهم ترین نواحی است که در اثر افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرد. چین و چروک

مطالعه مقاله »
هزینه لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

هزینه لیفت پیشانی

هزینه لیفت پیشانی افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین دستاوردهای استفاده از روش های زیبایی یا جراحی های زیبایی به شمار می آید.

مطالعه مقاله »
انواع لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

انواع لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی یکی از تکنیک های جوان سازی پوست پیشانی و زیبایی چهره، لیفت پیشانی است. این روش زیبایی به دلیل نتایج مطلوبی که

مطالعه مقاله »