لیفت ابرو چیست

لیفت ابرو چیست

فهرست مطالب

لیفت ابرو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

ابروها و چشم ها از جذاب ترین بخش های یک چهره محسوب می شوند. عوامل مختلفی مانند افزایش سن باعث ایجاد چین چروک در بین دو ابرو و همچنین پیشانی می شوند. افرادی که به زیبایی چهره اهمیت می دهند و آن را باعث افزایش اعتماد به نفس می دانند، با استفاده از روش های مدرن زیبایی می توانند به جوان سازی چهره خود بیافزایند. لیفت ابرو یکی از روش های جوان سازی چهره است که در روش های مختلفی انجام می شود و هر کدام از روش ها دارای مزایایی هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی لیفت ابرو و همچنین مزایا و معایب آن بپردازیم. برای آشنایی بیشتر در این زمینه، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

لیفت ابرو چیست؟

به جوان سازی پوست پیشانی و از بین بردن چین و چروک های بین ابروها، سفت کردن یا لیفت ابرو گفته می شود. افزایش سن یا جاذبه باعث ایجاد تغییراتی در پوست و حالت پیشانی می شود. به طوری که ظاهر فرد، عصبانی، جدی یا خسته تر به نظر می رسد. از طرفی، برخی از افراد برای زیباتر شدن حالت ابروها و بالا کشیدن آن ها، از روش لیف ابرو استفاده می کنند. از این رو، لیفت ابرو را می توان یکی از محبوب ترین روش های زیبایی در بین زیباپسندان دانست. لیفت کردن ابرو بایستی زیر نظر پزشک متخصص و دانش آموخته انجام شود. در غیر این صورت، عوارض متعددی متوجه بیمار خواهد شد.

انواع روش های لیفت کردن ابرو

لیفت کردن ابرو در روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام از روش های دارای ویژگی های به خصوصی هستند. ولی در بیشتر موارد می توان نتایج مشابهی از این روش ها به دست آورد. انتخاب نوع روش لیفت کردن ابرو به شرایط پوست صورت بیمار، نظر بیمار و نظر پزشک متخصص بستگی دارد. در این بخش از مطلب به بررسی انواع روش های لیفت کردن ابرو می پردازیم.

لیفت ابرو چیست
لیفت ابرو چیست
  • لیفت ابرو به روش تزریق بوتاکس

به نوعی سم بوتولینوم بوتاکس گفته می شود که برای یک زمان موقت عملکرد اعصاب را متوقف می کند. لیفت کردن ابرو به روش تزریق بوتاکس از جمله روش های غیر جراحی است که تنها با بی حس کردن موضعی، داروی بوتاکس را به عضلات چین و چروک شده، تزریق می کنند. تزریق بوتاکس حدود 3 الی 5 ماه باعث فلج شدن عضلات می شود.

  • لیفت ابرو به روش لیزر

در این روش با استفاده از امواج لیزر اقدام به سفت کردن و رفع شل شدگی پوست پیشانی می کنند. لیزر، تحت فرآیند نئوکلاژنز، باعث افزایش تولید کلاژن در پوست های چین و چروک شده می شود. لیفت کردن ابرو به روش لیزر از روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست است که افتادگی خفیف دارند لکن در افرادی افتادگی ابروی قابل توجه دارند تاثیر ندارد .

  • لیفت ابرو به روش هایفوتراپی

از روش های کمتر تهاجمی از بین بردن چین و چروک های پیشانی و بالاتر کشیدن ابروها می توان به لیفت ابرو به روش هایفوتراپی اشاره کرد. در روش هایفوتراپی، انرژی امواج اولتراسوند را به لایه های عمیق پوستی پیشانی ارسال می کنند. حرارت حاصل از این امواج موجب سفت شدن پوست پیشانی و لیفت ابروها خواهد شد. این روش هم مثل سایر روش های کمتر تهاجمی در مواردی که افتادگی قابل توجه پیشانی و ابرو وجود داشته باشد ، تاثیر قابل توجه و ماندگاری در اصلاح افتادگی ابرو ندارد . اما در موارد خفیف و اولیه افتادگی ابرو روش مناسب و تاثیر گذاری است.

  • لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

اصلاح افتادگی ابرو وپیشانی به روش آندوسکوپی جدید ترین و به روز ترین روش های جراحی برای لیفت کردن ابرو و پیشانی است. این روش با توجه به شرایط بیمار، تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. در روش آندوسکوپی، پس از ایجاد برش های از پیش تعیین شده در بین موهای جلویی سر، دستگاه آندوسکوپ را وارد لایه زیرین پیشانی می کنند و بافت زیرین پیشانی را به اندازه مناسب به سمت بالا می کشند. در انتها، محل بریدگی ها با استفاده از بخیه بسته می شود. این روش بدون بجای گذاشتن محل برش زخم در پیشانی و ابرو و همچنین ماندگاری قابل توجهی نسبت به روش های دیگر دارد، و در افراد با افتادگی خفیف، متوسط و حتی برخی موارد شدید هم قابل انجام و موثر است.

  • لیفت ابرو به روش جراحی کلاسیک

جراحی کلاسیک لیفت کردن ابرو، همان جراحی باز پیشانی است که در اغلب موارد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در این روش، جراح پس از ایجاد برش در نواحی چین و چروک و بالا کشیدن بافت پیشانی، اقدام به برش و جدا کردن بافت اضافی می کند. این روش از جراحی کاملاً تهاجمی است و اغلب برای افراد دارای چین و چروک های بسیار شدید مورد استفاده قرار می گیرد.

دلایل انجام لیفت ابرو

افراد زیباپسند بنا به دلایل متعددی کاندید برای انجام لیفت کردن ابروها می شوند. باتوجه به دلایلی که این افراد در نظر دارند، بایستی از شرایط انجام این روش جراحی نیز برخوردار باشند. مهم ترین دلیل برای افتادگی ابرو افزایش سن عنوان می شود. در ادامه به دلایل انجام لیفت ابرو می پردازیم.
اصلاح گودی پلک بالا
کاهش چین و چروک پیشانی
کاهش خطوط اخم بین دو ابرو
تغییر موقعیت ابروها
افرادی که سیگار مصرف نمی کنند و همچنین از سلامتی جسمی مناسبی برخوردار هستند، کاندیدای ایده آلی برای لیفت کردن ابرو محسوب می شوند. از طرفی، فردی که می خواهد لیفت ابرو انجام دهد بایستی اهداف واقع بینانه ای از نتیجه کار داشته باشد.

مزایای لیفت ابرو

برای افرادی که تمایل زیادی برای لیفت کردن ابروها دارند، این روش زیبایی مزایای قابل توجهی برای آن ها به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای لیفت ابرو عبارتند از:
• زیباتر و هوشیارتر به نظر رسیدن چهره با بالاتر کشیدن ابروها
• از بین رفتن چین و چروک های عرضی روی پیشانی
• طبیعی تر بودن نتایج حاصل از روش های جراحی لیفت کردن ابرو
• از بین رفتن خطوط اخم بین دو ابرو و شاداب تر به نظر رسیدن چهره
• افزایش اعتماد به نفس در فرد

معایب لیفت ابرو

هر روش درمانی یا زیبایی می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد. لیفت کردن ابرو نیز جدا از این روش های زیبایی نخواهد بود و عوارض کم و بیشی به همراه خواهد داشت. میزان این عوارض به مهارت پزشک متخصص و همچنین مراقبت های بعد از لیفت کردن ابرو بستگی دارد. از جمله معایب لیفت ابرو عبارتند از:
• احتمال وجود نقص در نتیجه نهایی
• احتمال خونریزی در روش های جراحی
• احتمال آسیب دیدگی چشم ها

لیفت ابرو چیست
لیفت ابرو چیست

میزان ماندگاری لیفت ابرو

بسیاری از افرادی که می خواهند چین و چروک های پیشانی و مابین ابروهای خود را رفع کنند، سوالات متفاوتی در ذهن خود دارند. یکی از این سوالات، میزان ماندگاری روش لیفت کردن ابروها است که اهمیت بالایی دارد. در حالت کلی، لیفت کردن ابرو به روش جراحی می تواند ماندگاری 5 تا 10 سال داشته باشد. روش های کم تهاجمی، ماندگاری کمتری نسبت به روش های تهاجمی و جراحی دارند. عوامل متعددی در میزان ماندگاری لیفت ابرو دخالت دارند که عبارتند از:
نوع پوست
قرار گرفتن در معرض نور خورشید
میزان مصرف نیکوتین

 

مراجعه به پزشک
در مطالب فوق به بررسی لیفت ابرو و مزایا و معایب آن پرداخته شد. از بین رفتن چین و چروک های بین دو ابرو و همچنین پیشانی، افزایش اعتماد به نفس، بالا رفتن ابروها و افزایش زیبایی چهره از مهم ترین مزایای لیفت کردن ابرو به شمار می آیند. دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک و جراح فوق تخصص افتادگی پلک، تجربه و مهارت بالایی در درمان بیماری های چشمی و جراحی زیبایی چشم دارد. شما می توانید برای دریافت نوبت ویزیت و انجام لیفت ابرو با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو افزایش و تکمیل زیبایی چشم ها و ابروها برای هر فرد زیباپسندی حائز اهمیت خواهد بود. افزایش سن از مهم ترین دلایل

مطالعه مقاله »
لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر پوست صورت یکی از مهم ترین نواحی است که در اثر افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرد. چین و چروک

مطالعه مقاله »
هزینه لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

هزینه لیفت پیشانی

هزینه لیفت پیشانی افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین دستاوردهای استفاده از روش های زیبایی یا جراحی های زیبایی به شمار می آید.

مطالعه مقاله »
انواع لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

انواع لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی یکی از تکنیک های جوان سازی پوست پیشانی و زیبایی چهره، لیفت پیشانی است. این روش زیبایی به دلیل نتایج مطلوبی که

مطالعه مقاله »