لیفت پیشانی بدون جراحی

لیفت پیشانی بدون جراحی

فهرست مطالب

لیفت پیشانی بدون جراحی

افزایش سن و ظاهر شدن چین و چروک ها روی پیشانی، استفاده از روش های زیبایی برای زیبا پسندان یک انتخاب مهم است. برای از بین بردن این چین و چروک ها و لیفت کردن پیشانی روش های غیر جراحی و جراحی متعددی وجود دارد. برخی افراد تمایل به استفاده از روش های غیر جراحی و در نتیجه غیر تهاجمی دارند. لیفت پیشانی بدون جراحی می تواند تاثیرات خوب و مطلوبی به همراه داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع لیفت پیشانی بدون جراحی و همچنین مراقبت های بعد از آن بپردازیم. برای آشنایی بیشتر در زمینه میزان ماندگاری این روش ها، پیشنهاد می کینم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

لیفت پیشانی چیست؟

به فرآیندی که طی آن چین و چروک های پیشانی تا حد بسیار زیادی از بین می رود و پوست پیشانی به دلیل کشیده شدن، صاف و سفت می شود، لیفت پیشانی می نامند. لیفت کردن پیشانی علاوه بر از بین بردن چین و چروک های روی پیشانی باعث کشیده تر شدن ابروها به سمت بالا و حذف خطوط اخم بین ابروها می شود. به همین دلیل، لیفت پیشانی و لیفت ابرو در اغلب موارد با یک نام شناخته می شوند و هدف از انجام هر دو آن ها، حذف چین و چروک و خطوط اخم است. روش های غیر جراحی لیفت کردن پیشانی نیز همانند روش های جراحی بایستی تحت نظر پزشک متخصص چشم و زیبایی انجام شود. در غیر این صورت عوارض جدی و بسیار خطرناکی پیش آمد خواهد کرد.

لیفت پیشانی بدون جراحی
لیفت پیشانی بدون جراحی

کاندیداهای مناسب برای انجام لیفت پیشانی بدون جراحی

با افزایش تنوع در روش های لیفت پیشانی و گرفتن نتایج قابل قبول، افرادی متقاضی برای استفاده از این روش زیبایی هستند. این افراد دارای شرایط ویژه و مورد تایید پزشک متخصص هستند. از جمله کاندیداهای مناسب برای انجام لیفت پیشانی بدون جراحی عبارتند از:

• افرادی که دارای چین و چروک های ریز و جزئی روی پیشانی هستند.

• افرادی که به دلیل افتادگی ابروها، حالت طبیعی ابروها از بیر رفته است و ظاهر جذابی ندارد و قصد جراحی هم ندارند .
• افرادی که چین و چروک های روی پیشانی حالت چهره آن ها را خسته یا عصبانی نشان می دهند.
• افرادی که به دلیل شرایط جسمانی و فیزیکی نمی توانند از روش های جراحی استفاده کنند.
• افرادی که از روش های جراحی یا بیهوشی ترس یا فوبیا دارند.
• افرادی که نمی توانند به دلیل داشتن شرایط شغلی یا عوامل دیگر، مراقبت های لازم و ضروری بعد از انجام عمل جراحی را انجام دهند.

در کل این روش روشی برای اصلاح افتادگی های خفیف در افرادی است که به هر دلیل از جراحی اجتناب می‌کنند .

انواع روش های لیفت پیشانی بدون جراحی

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی، روش های متعددی برای لیفت کردن پیشانی به افراد متقاضی، پیشنهاد داده می شود. در این بین، تعداد تنوع روش های غیر جراحی بیشتر از روش های جراحی و تهاجمی عنوان می شود. هریک از روش های لیفت پیشانی بدون جراحی به شیوه های متفاوت انجام می شوند. برای داشتن یک انتخاب آگاه و شناخته شده، در این بخش از مطلب به بررسی این روش ها می پردازیم.

  • تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی ماده فلج کننده عضلانی به نام بوتولیسم است که کاربردهای درمانی و زیبایی بسیاری دارد. در این روش، ابتدا ناحیه پیشانی صورت را به طور کامل ضدعفونی می کنند. سپس در صورت نیاز از پمادهای بی حسی موضعی در محل وارد کردن سوزن های بوتاکس استفاده می کنند. ماده بوتاکس به وسیله سوزن های بسیار ریز به نواحی زیر عضلات تزریق می شود. هدف از تزریق بوتاکس، شل کردن عضلاتی است که خاصیت ارتجاعی پیدا کرده اند.

  • تزریق ژل

افزایش سن علاوه بر این که باعث چین و چروک های روی پیشانی می شود، موجب از دست رفتن برجستگی های طبیعی روی پیشانی و ابرو نیز خواهد شد. برای حفظ و بازگشت برجستگی های پیشانی و در نتیجه آن برای صاف شدن پوست پیشانی و حذف چین و چروک ها از تزریق ژل استفاده می کنند. این روش در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود و میزان ژل مورد نیاز برای تزریق به زیر پوست توسط پزشک تعیین می شود.

  • لیزر درمانی

استفاده از پرتوهای لیزر برای بسیاری از روش های زیبایی و درمانی نتایج مطلوبی به همراه دارد. برای لیفت کردن پیشانی به روش لیزر درمانی از بی حسی موضعی استفاده می کنند. پرتوهای تابیده شده از لیزر باعث سفت شدن پوست های شل و افتاده می شود. فرآیند لیزر درمانی تنها به یک جلسه موکول نمی شود و برای گرفتن نتایج قابل قبول لازم است فرد حداقل 4 جلسه به فاصله های حدود 1 ماه تحت لیزر درمانی قرار بگیرد. تعداد این جلسات به شرایط و میزان چین و چروک های پیشانی بستگی دارد.

  • هایفوتراپی

یکی از نوین ترین روش های از بین بردن چین و چروک های پیشانی، روش هایفوتراپی است. از دیگر مزایای هایفوتراپی، ترمیم جای زخم روی پوست پیشانی عنوان می شود. در این روش ابتدا ژل اولتراسوند روی پوست صورت و محل مورد نظر کشیده می شود. سپس دستگاه هایفوتراپی در مقابل صورت قرار داده می شود تا پالس های مورد نظر روی پیشانی فرستاده شوند. بسته به میزان چین و چروک ها، دریافت این پالس ها با درجه بندی متفاوت و در مدت 30 تا 90 دقیقه خواهد بود.

  • رادیو فرکانسی

رادیو فرکانسی یکی از روش های غیر تهاجمی برای لیفت کردن پیشانی است که با استفاده از گرما و حرارت اقدام به سفت کردن پیشانی می کنند. رادیو فرکانسی با نام دیگر آر اف نیز شناخته می شود. به کمک این روش، پوست پیشانی سفت و بالا کشیده می شود و در نهایت ابروها نیز بالاتر از موقعیت قبلی خود قرار می گیرند. رادیو فرکانسی در رفع افتادگی پلک ها ناشی از افزایش سن نیز می توانند تاثیرگذار باشد.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی بدون جراحی

لیفت کردن پیشانی بدون استفاده از روش های جراحی، نیاز به مراقبت های کمتر و سبک تری دارد. با این وجود رعایت برخی نکات کلیدی می تواند در افزایش میزان ماندگاری لیفت پیشانی تاثیر مثبت و بالقوه ای داشته باشند. نحوه انجام این نکات توسط پزشک یا تیم مشاوره به بیمار شرح داده خواهد شد. از جمله مراقبت های بعد از لیفت پیشانی بدون جراحی عبارتند از:
• خودداری از استفاده از مواد آرایشی و شوینده های اسیدی روی صورت به مدت 24 ساعت پس از لیفت کردن
• اجتناب از انجام فعالیت ها و تمرین های ورزشی سنگین تا یک روز بعد از لیفت پیشانی
• زمان شستشو و آب زدن به صورت با نظر پزشک متخصص
• خودداری از دراز کشیدن به مدت 4 ساعت بعد از تزریق ژل و بوتاکس

میزان ماندگاری لیفت پیشانی بدون جراحی

استفاده از روش های مختلف لیفت پیشانی علاوه بر رفع چین چروک ها باعث افزایش کلاژن سازی پوست و جوان سازی می شود. از طرفی باید خاطر نشان شد، روش های غیر جراحی ماندگاری کمی نسبت به روش های جراحی و خارج کردن پوست پیشانی دارند. به طوری که در استفاده از روش های غیر جراحی، لازم است پس از گذشت «چند ماه» فرآیند درمان مجدد تکرار شوند.

لیفت پیشانی بدون جراحی
لیفت پیشانی بدون جراحی

عوارض ناشی از لیفت پیشانی بدون جراحی

روش های غیر جراحی و غیر تهاجمی عوارض کمتری نسبت به روش های جراحی دارد. با این حال، استفاده از این روش ها نیز می توانند عوارض کوتاه یا بلند مدتی به همراه داشته باشد. میزان بروز عوارض به مهارت، تجربه و تخصص پزشک مربوطه بستگی دارد. از جمله عوارض ناشی از لیفت پیشانی بدون جراحی عبارتند از:
• کبودی یا قرمز شدن پوست
• بی حسی موقت
• تورم
• ایجاد نامتقارنی بین ابروها
• گرفتگی رگ خونی

 

مراجعه به پزشک
در مطالب فوق به بررسی انواع روش های لیفت پیشانی بدون جراحی و همچنین میزان و ماندگاری و مراقبت های بعد از لیفت، پرداخته شد. از جمله این روش ها می توان به تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر درمانی، هایفوتراپی و رادیو فرکانسی اشاره داشت. این روش ها، ماندگاری در حد چندین ماه دارند. دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک و جراح فوق تخصص افتادگی پلک، تجربه و مهارت بالایی در درمان بیماری های چشمی و جراحی زیبایی چشم دارد. شما می توانید برای دریافت نوبت ویزیت و انجام لیفت پیشانی بدون انجام جراحی به روش های مختلف با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم جراحی زیبایی چشم و پلک تنها در جراحی بلفاروپلاستی خلاصه نمی شود. برخی از افرادی که علاقه زیادی به افزایش

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم امروزه تزریق بوتاکس نقش مهمی در حوزه های زیبایی و درمانی ایفا می کند. یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس، افزایش

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

مطالب مرتبط

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو افزایش و تکمیل زیبایی چشم ها و ابروها برای هر فرد زیباپسندی حائز اهمیت خواهد بود. افزایش سن از مهم ترین دلایل

مطالعه مقاله »
لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر پوست صورت یکی از مهم ترین نواحی است که در اثر افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرد. چین و چروک

مطالعه مقاله »
هزینه لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

هزینه لیفت پیشانی

هزینه لیفت پیشانی افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین دستاوردهای استفاده از روش های زیبایی یا جراحی های زیبایی به شمار می آید.

مطالعه مقاله »
انواع لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

انواع لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی یکی از تکنیک های جوان سازی پوست پیشانی و زیبایی چهره، لیفت پیشانی است. این روش زیبایی به دلیل نتایج مطلوبی که

مطالعه مقاله »