انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است

انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است

فهرست مطالب

انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است؟

لیفت پیشانی روشی است که افراد می توانند برای رفع مشکلاتی مانند چین و چروک و خطوط متعدد پیشانی از آن استفاده کنند. این درمان که در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد محدودیت سنی ندارد. با این حال بیشتر روی افراد مسن و برای رفع مشکلات ایجاد شده بر اثر پیری انجام می شود. اما جوان ترها نیز می توانند این عمل را برای دست یابی به حالت پیشانی مورد نظر انجام دهند.

اقدامات قبل از لیفت پیشانی

لیفت پیشانی نیز مانند هر جراحی بایدها و نبایدهایی دارد که قبل و بعد از این فرایند باید رعایت شوند؛ به طور مثال دستوراتی توسط پزشک قبل از انجام جراحی تجویز می شوند که رعایت آن برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ضروری است. در صورتی که افراد از این دستورات سر پیچی کنند، مشکلات دوران نقاهت افزایش پیدا خواهد کرد.
سیگار و الکل از مواردی هستند که استفاده از آن ها معمولا پیش از انجام عمل لیفت پیشانی، ممنوع اعلام می شود. علت ممنوعیت سیگار و الکل مشکلاتی است که بر اثر مصرف آن ها به وجود می آید.

انواع روش های لیفت پیشانی

لیفت پیشانی به روش های مختلفی انجام می شود. تنوع این روش ها به متقاضیان کمک می کند برای رفع مشکلات پیشانی خود بهترین روش را با توجه به شرایط و انتظاراتی که دارند، انتخاب کنند. بر خلاف تصورات موجود این عمل مختص خانم ها نیست. آقایون نیز می توانند برای رفع مشکل خود نسبت به لیفت پیشانی اقدام کنند. از روش های اصلی انجام لیفت پیشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
· لیفت کرونال
· لیفت مستقیم ابرو
· لیفت میدفورد
· لیفت اندوسکوپیک
· لیفت تمپورال
· لیفت پیشانی با برش کوچک

انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است
انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است

انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است؟

لیفت پیشانی از روش های زیبا سازی صورت است؛ اما از آنجایی که بعضی روش های لیتفینگ با جراحی همراه است، توصیه می شود افرادی اقدام به انجام آن کنند که این عمل برایشان ضرورت دارد. به عنوان مثال کسانی که بر اثر افزایش سن روی پیشانی شان چین و چروک ایجاد شده می توانند برای لیفت کردن پیشانی اقدام کنند. این عمل می تواند برای افرادی مفید باشد که حالت افتاده ابروهای آن ها باعث خسته یا عصبی به نظر رسیدن آن ها شود. خطوط اخم یا خط های ایجاد شده میان ابروها نیز از مواردی هستند که می توان برای رفع آن ها اقدام به لیفت کردن پیشانی کرد.

روش های لیفت پیشانی با جراحی

لیفت پیشانی با روش های مختلف جراحی انجام می شود. از آنجایی که افراد با انتظارات و مشکلات متنوع جهت لیفت کردن پیشانی اقدام می کنند، روش های جراحی مختلفی برای این کار وجود دارد. متقاضیان انجام لیفت، ابتدا توسط متخصص و جراح معاینه می شوند. سپس پزشک با توجه به شرایط متقاضی، بهترین روش را برای آن انتخاب می کند. چهار روشی که به وسیله آن ها می توان پیشانی را لیفت کرد به شرح زیر هستند:

لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی روشی است که با ایجاد چند برش در ناحیه رویش مو آغاز می شود. در مرحله دوم، آندوسکوپ که به یک لوله باریک و بلند متصل است به وسیله یکی از برش های ایجاد شده به زیر پوست منتقل می شود. دوربین وارد شده زیر پوست تصاویر عضلات و بافت ها را به جراح نمایش می دهد.
در مرحله بعدی، جراح ابزار خود را از طریق یکی دیگر از برش ها به زیر پوست وارد می کند تا بتواند بافت پیشانی را بلند کند. پس از پایان فرایند، جراح برش ها را به وسیله بخیه می بندد.

  • لیفت ابرو و پیشانی کرنال

لیفت پیشانی کرنال از دیگر روش هایی است که به وسیله آن می توان خطوط پیشانی را از بین برد. در این روش برخلاف روش آندوسکوپی، جراحی با برش داخل موها آغاز می شود. برش های این جراحی باید در بالای سر یا بین فاصله دو گوش ایجاد شود. با توجه به اینکه برش در این روش در داخل مو انجام می شود، معمولا به افرادی که موهای بلندی دارند یا با احتمال ریزش مو مواجه هستند، توصیه نمی شود.

  • لیفت ابرو از خط رویش مو

برش در این روش در قسمتی ایجاد می شود که اصطلاحا خط رویش مو نامیده می شود. در روش لیفت ابرو از خط رویش مو، جراح قسمتی از پیشانی را به جای پوست سر بر می دارد. این اقدام باعث می شود که خط رویش مو جابجا نشود.

مراقبت ‌های بعد از لیفت پیشانی

لیفت پیشانی نوعی جراحی است که به مراقبت های پس از جراحی نیاز دارد. این مراقبت ها معمولا به صورت نکاتی توسط جراح به افراد توصیه می شود. هر فردی با توجه به نوع جراحی که انجام داده است نیاز به مراقبت های خاصی دارد. با این حال از اصلی ترین نکاتی که باعث کوتاه شدن دوره نقاهت می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
· انجام فعالیت های سنگین ورزشی تا زمانی که پزشک صلاح بداند ممنوع است.
· از آنجایی که پیشانی تورم دارد نباید روی صورت خوابید
· سعی کنید هنگام خواب بالشت خود را طوری تنظیم کنید که سرتان بالا نگه داشته شود
· شستشوی موی سر و صورت باید طبق روش تجویز شده توسط پزشک انجام شود.

انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است
انجام لیفت پیشانی برای چه کسانی مفید است

مراجعه به پزشک
لیفت پیشانی از جدیدترین روش هایی است که افراد می توانند به وسیله آن نسبت به جوانسازی و رفع چین و چروک های پیشانی خود اقدام کنند. این عمل با روش های مختلفی انجام می شود. بهترین روش لیفت پیشانی برای هر فرد و با توجه به شرایط و انتظاراتی که دارد متفاوت است. با این حال اهمیت مراجعه به بهترین جراح و متخصص لیفت پیشانی فاکتور ثابتی است. چنانچه قصد دارید پیشانی خود را لیفت کنید می توانید دکتر احسان عباس نیا فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک را انتخاب کنید. دکتر عباس نیا جراح ایده آلی است که می توانید تحت درمان ایشان، تجربه جراحی آسان با بهترین نتایج را تجربه کنید.

سوالات متداول

آیا لیفت ابرو بدون جراحی ماندگاری دارد؟
در روش های غیر جراحی مانند بوتاکس، فیلر یا لیفت با نخ،ماندگاری لیفت همیشگی نیست. به طور مثال اثر بوتاکس و فیلر چند ماه و لیفت با نخ 18 ماه طول باقی خواهد ماند.
لیفت ابرو با جراحی و لیفت پیشانی بدون جراحی چه تفاوتی دارند؟
از اصلی ترین تفاوت این دو روش می توان به چگونگی ماندگاری آن ها اشاره کرد. لیفتینگ هایی که بدون جراحی انجام می شوند معمولا با سرعت و سهولت بیشتر انجام می شوند و خطرات آن ها نیز کمتر است. با این حال اثرات لیفت با این روش ها برخلاف جراحی ثابت نیست.
ورزش کردن چند روز بعد از جراحی مجاز است؟
پاسخ این سوال بهتر است توسط پزشک معالج داده شود. با این حال به طور معمول تا سه هفته پس از جراحی بهتر است ورزش نکنید.
آیا لیفت پیشانی دارای محدودیت سنی است؟
محدودیت سنی قطعی، در این مورد وجود ندارد؛ اما معمولا این جراحی برای افراد بالای 18 سال انجام می شود. افراد مسن در هر سنی که باشند با توجه به میزان سلامت آن ها جراحی برایشان مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم جراحی زیبایی چشم و پلک تنها در جراحی بلفاروپلاستی خلاصه نمی شود. برخی از افرادی که علاقه زیادی به افزایش

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم امروزه تزریق بوتاکس نقش مهمی در حوزه های زیبایی و درمانی ایفا می کند. یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس، افزایش

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

مطالب مرتبط

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو افزایش و تکمیل زیبایی چشم ها و ابروها برای هر فرد زیباپسندی حائز اهمیت خواهد بود. افزایش سن از مهم ترین دلایل

مطالعه مقاله »
لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر پوست صورت یکی از مهم ترین نواحی است که در اثر افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرد. چین و چروک

مطالعه مقاله »
هزینه لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

هزینه لیفت پیشانی

هزینه لیفت پیشانی افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین دستاوردهای استفاده از روش های زیبایی یا جراحی های زیبایی به شمار می آید.

مطالعه مقاله »
انواع لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

انواع لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی یکی از تکنیک های جوان سازی پوست پیشانی و زیبایی چهره، لیفت پیشانی است. این روش زیبایی به دلیل نتایج مطلوبی که

مطالعه مقاله »