میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

فهرست مطالب

میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

با افزایش سن بیشترین تاثیرهای منفی پوستی روی صورت و در ناحیه پیشانی مشاهده می شود. برای از بین بردن چین و چروک های ایجاد شده روی پیشانی از روش های مختلفی استفاده می کنند. انتخاب روش زیبایی جراحی برای لیفت پیشانی یک گزینه پرطرفداری است که از مهم ترین دلیل این انتخاب، میزان بالای ماندگاری نتایج جراحی عنوان می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی و همچنین انواع روش های جراحی لیفت پیشانی بپردازیم. برای آشنایی بیشتر در زمینه عوامل موثر در ماندگاری نتایج حاصل از جراحی، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

لیفت پیشانی چیست؟

روشی که برای جوان سازی پوست پیشانی و شاداب و با طراوت نشان دادن ناحیه بالای چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد، لیفت پیشانی یا همان سفت کردن پیشانی است. با کمک این روش، پوست ها و عضله های اضافی ناشی از چین و چروک های ایجاد شده روی پیشانی برداشته می شوند و پوست صافی به دست می آید. برای لیفت کردن پیشانی از روش های جراحی و غیر جراحی متعددی استفاده می کنند که روش های جراحی ماندگاری طولانی تری نسبت به روش های غیر جراحی دارند. از آن جایی که با لیفت پیشانی و صاف شدن پوست پیشانی، ابروها نیز در جایگاه بالاتر و بهتر از حالت قبلی قرار می گیرند، لیفت پیشانی با لیفت شدن ابروها نیز همراه خواهد بود.

میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی
میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

چه کسانی می توانند جراحی لیفت پیشانی انجام دهند؟

لیفت کردن پیشانی به روش جراحی به عنوان یک روش زیبایی شناخته می شود. از این رو، لازم است فرد متقاضی برای انجام این جراحی دارای ویژگی های مورد تایید شده پزشک متخصص برخوردار باشند. در این بخش از مطلب به کاندیداهای مناسب برای انجام جراحی لیفت پیشانی می پردازیم.
• افرادی که دارای چین و چروک های درشت و عمیقی روی پیشانی و همچنین خط و خطوط اخم بین ابروها هستند.
• افرادی که حالت ابروهای افتاده تری دارند یا ابروها حالت نامتقارن به نظر می رسند.
• افرادی که خط و خطوط و چین و چروک های ایجاد شده حالت چهره را عبوس، خسته یا ناراحت نشان می دهد.
• افرادی که از لحاظ سلامتی عمومی در شرایط مناسب تری و ایده آلی قرار داشته باشند.
• افرادی که در سنین بالای 18 سالگی قرار دارند.

انواع روش های جراحی لیفت پیشانی

امروزه با پیشرفت تجهیزات پزشکی، روش های مختلفی برای انجام جراحی لیفت پیشانی وجود دارد. هر یک از این روش ها توسط پزشک متخصص چشم و جراح زیبایی چشم انجام می شود. روش های جراحی علارغم عوارض کوتاه مدتی که دارند، ولی از مزایای قابل توجهی مانند برداشته شدن پوست های اضافی و کشیده شدن پیشانی و شاداب تر و هوشیارتر به نظر رسیدن چهره برخوردار هستند. در ادامه به انواع روش های جراحی لیفت پیشانی خواهیم پرداخت.

 • جراحی کلاسیک

در جراحی کلاسیک یا سنتی لیفت پیشانی نیازی به تراشیدن موهای ابتدایی سر وجود ندارد. تنها با ایجاد برش ها، بخشی از موها نیز بریده می شوند. برش ها در داخل موها از سطح گوش راست شروع می شود و تا ابتدای گوش چپ ادامه پیدا می کند که به آن برش کرونر گفته می شود. در این صورت محل اسکار روی پیشانی باقی نمی ماند. با بالا نگه داشتن پوست، به عضلات پیشانی دسترسی می یابند و عضلات اضافی را خارج می کنند. همچنین با ایجاد برش کوتاهی روی پوست، ابروها را به سمت بالاتر می کشند. در انتها محل برش را با بخیه می بندند و سر را با گاز استریل می پوشانند.

 • جراحی آندوسکوپی

در جراحی آندوسکوپی لیفت پیشانی به جای ایجاد یک برش کرونر و بزرگتر، چندین برش کوتاه در بخش داخلی موها ایجاد می کنند. به طوری که طول آن ها در حدود 2.5 سانتی متر و تعداد برش ها بسته به شرایط پیشانی حدود 3 تا 5 عدد خواهد بود. سپس دستگاهی به نام آندوسکوپ مجهز به دوربین را از طریق برش ها به زیر پوست پیشانی وارد می کنند. به وسیله تصاویر به دست آمده از نمایشگر، تغییرات لازم در عضله های زیر پوست پیشانی ایجاد می کنند. در انتها محل جراحی با بخیه بسته شده و شسته می شود.

میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

لیفت کردن پیشانی به روش های جراحی دارای مزایای بیشتر، مراقبت های دقیق تر، دوره نقاهت طولانی تر و هزینه بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی است. در کنار تمامی این موارد، نتایج حاصل از لیفت پیشانی به روش جراحی دارای ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر روش ها است. از این رو سالیان سال می توان از نتایج و جوان سازی لیفت پیشانی بهره مند شد. به طور کلی، میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی حدود 7 تا 10 سال تخمین زده می شود. صاف شدن پوست پیشانی، از بین رفتن خطوط اخم بین ابروها و بالاتر کشیده شدن ابروها از نتایج مهم و جذاب این جراحی هستند.

عوامل موثر در افزایش ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

بیشتر افرادی که تمایل به انجام لیفت پیشانی به روش جراحی هستند، در مورد میزان ماندگاری این روش لیفت کردن سوالاتی دارند. میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله این عوامل عبارتند از:

 •  نوع روش جراحی
 •  میزان تجربه و مهارت پزشک مربوطه و سابقه جراحی های موفق
 •  میزان رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی
 •  میزان پیشرفت بودن تجهیزات مورد استفاده در جراحی
 •  نوع پوست
 •  میزان چین و چروک های پوست

  میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی
  میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی

مراحل بهبودی جای زخم در جراحی لیفت پیشانی

برای انجام لیفت پیشانی به روش های جراحی، جراح الزام به ایجاد برش های کوچکی در ناحیه پیشانی است. برخی از افراد به دلیل نگرانی از این موضوع، با این سوال مواجه می شوند که آیا جای زخم ناشی از جراحی روی پیشانی باقی می ماند یا نه؟. باید گفت، محل اسکارها با گذشت زمان بهبود پیدا می کنند و در نهایت محو می شوند. نحوه بخیه زدن در محل بریدگی ها به تجربه و دانش پزشک و جراح مربوطه بستگی دارد و این کار بایستی با ظرافت تمام انجام شود. در برخی موارد، بسته به نوع پوست حدود 6 ماه زمان لازم است تا بهبودی کامل روی پوست پیشانی سپری شود. در بیشتر موارد برش ها در داخل موها ایجاد می شوند.

مراجعه به پزشک
در مطالب فوق به بررسی میزان ماندگاری لیفت پیشانی به روش جراحی و همچنین عوامل موثر در افزایش ماندگاری نتایج آن پرداخته شد. روش های جراحی ماندگاری بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی لیفت پیشانی دارند و در برخی موارد تا 10 سال به طول می انجامد. دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک و جراح فوق تخصص افتادگی پلک، تجربه و مهارت بالایی در درمان بیماری های چشمی و جراحی زیبایی چشم دارد. شما می توانید برای دریافت نوبت ویزیت و انجام لیفت پیشانی به روش های جراحی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو افزایش و تکمیل زیبایی چشم ها و ابروها برای هر فرد زیباپسندی حائز اهمیت خواهد بود. افزایش سن از مهم ترین دلایل

مطالعه مقاله »
لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر پوست صورت یکی از مهم ترین نواحی است که در اثر افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرد. چین و چروک

مطالعه مقاله »
هزینه لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

هزینه لیفت پیشانی

هزینه لیفت پیشانی افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین دستاوردهای استفاده از روش های زیبایی یا جراحی های زیبایی به شمار می آید.

مطالعه مقاله »
انواع لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

انواع لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی یکی از تکنیک های جوان سازی پوست پیشانی و زیبایی چهره، لیفت پیشانی است. این روش زیبایی به دلیل نتایج مطلوبی که

مطالعه مقاله »
لیفت پیشانی بدون جراحی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت پیشانی بدون جراحی

لیفت پیشانی بدون جراحی افزایش سن و ظاهر شدن چین و چروک ها روی پیشانی، استفاده از روش های زیبایی برای زیبا پسندان یک انتخاب

مطالعه مقاله »