مراقبت های بعد از لیفت ابرو

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

فهرست مطالب

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

لیفت کردن ابرو یکی از روش های زیبایی و جوان سازی چهره است که امروزه از محبوبیت بالایی بین افراد زیباپسند برخوردار است. لیفت ابرو همانند سایر روش های زیبایی نیازمند به مراقبت های بعد از عمل است که توجه به این مراقبت ها می تواند در نتیجه نهایی، تاثیر به سزایی داشته باشد. روش های مختلف لیفت ابرو نیاز به مراقبت های متفاوت دارند و اهمیت بسیار بالایی دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی جامع مراقبت های بعد از لیفت ابرو بپردازیم. برای آگاهی بیشتر از اهمیت مراقبت های بعد از لیفت ابرو، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رایج ترین روش های لیفت کردن ابرو

با پیشرفت علم پزشکی در زمینه روش های زیبایی، امروزه روش های متنوعی برای لیفت کردن ابرو وجود دارند. هر یک از این روش ها دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی هستند و تمامی آن ها با هدف از بین بردن چین و چروک های روی پیشانی، خطوط اخم و بالا بردن ابروها انجام می شوند. تنها تفاوت بین این روش ها، میزان ماندگاری و میزان مراقبت های بعد از لیفت ابرو نسبت به تهاجم آن ها است. از جمله مراقبت های بعد از لیفت ابرو عبارتند از:
• لیفت ابرو با تزریق بوتاکس
• لیفت ابرو با نخ
• لیفت ابرو با لیزر
• لیفت ابرو با جراحی کلاسیک
• لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی
• لیفت ابرو با روش کرونال

مراقبت های بعد از لیفت ابرو
مراقبت های بعد از لیفت ابرو

اهمیت مراقبت های بعد از لیفت ابرو

اقدامات قبل و مراقبت های بعد از لیفت ابرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. با رعایت این نکات توصیه شده توسط پزشک متخصص می توان از بروز مشکلات و عوارض سخت و طولانی مدت، بعد از لیفت ابرو جلوگیری به عمل آورد. واضح است که روش های جراحی و تهاجمی به مراقبت های بیشتری نسبت به روش های غیر تهاجمی دارند. در برخی موارد لازم است این نکات مهم تا چندین هفته رعایت شوند. از طرفی با مراقبت های صحیح می توان میزان ماندگاری لیفت کردن ابرو را افزایش داد. پزشک مربوطه یا تیم مشاوره ای ایشان موظف هستند رعایت اصولی این مراقبت ها را به فرد متقاضی برای انجام لیفت ابرو، تشریح کنند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

بعد از لیفت کردن ابرو، مراقبت های مختلف و متفاوتی باید انجام شوند. برخی افراد با بی تفاوتی به چندین نکته کوچک و ساده باعث بروز مشکلات بزرگ و سخت می شوند. در این بخش از مطلب به بررسی مراقبت های بعد از لیفت ابرو خواهیم پرداخت.

  • مراقبت از زخم

در استفاده از روش های جراحی برای لیفت کردن ابرو بسته نوع جراحی برش های کوچک و بزرگی روی پیشانی ایجاد می کنند. زخم حاصل از این برش ها بایستی در زمان منظم به درستی پانسمان شوند. در این صورت از بروز عفونت جلوگیری خواهد شد. زمان آب زدن به صورت بعد از هر روش لیفت ابرو توسط پزشک مربوطه مشخص می شود.

  • مصرف داروهای تجویز شده

بعد از لیفت کردن ابرو پزشک متخصص داروهایی با هدف کاهش درد محل زخم و جراحی برای بیمار تجویز می کند. این داروها اغلب برای روش های جراحی لیفت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند و حداقل 1 هفته دوره درمان دارند. از مصرف داروهای انعقاد کننده خون مانند آسپرین باید به شدت خودداری کرد.

  • خودداری از دست زدن

لیفت کردن ابرو با هر روش جراحی و غیر جراحی حساسیت بالایی خواهد داشت. به طوری که فرد نباید به ناحیه لیفت شده دست بزند یا ماساژ دهد. برخی افراد به طور ناخودآگاه، دست به پیشانی می برند، این افراد لازم است مراقبت های بیشتری در این زمینه از خود داشته باشند.

  • توقف آرایش کردن

استفاده از هر نوع مواد آرایشی روی پوست پیشانی و ابروها تا 2 هفته بعد از لیفت کردن ابرو ممنوع است. پوست پیشانی پس از لیفت کردن، نیاز به استراحت و بهبودی دارد؛ از این رو با توقف کردن استفاده از مواد آرایشی می توان دوره نقاهت و استراحت بهتری برای پوست پیشانی فراهم کرد. مواد آرایشی حالت چسبندگی دارند و برای پاک کردن نیاز به آب و شوینده های مناسبی خواهند داشت که موجب کاهش نتایج مطلوب لیفت ابرو می شوند.

  • نحوه درست خوابیدن

به هنگام استراحت یا خوابیدن بهتر است از بالش های بزرگی استفاده شود تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد و از متورم شدن بیش از حد صورت جلوگیری شود. همچنین بعد از لیفت کردن ابرو توصیه می شود که افراد از خوابیدن به پهلو خودداری کنند و تا پایان بهبودی یا حداقل 2 شب اول به پشت بخوابند. در این صورت از تماس ابروها و صورت با بالش جلوگیری می شود.

  • استفاده از پماد

برای بهبودی سریع زخم های ایجاد شده در پیشانی، پزشک مربوطه پمادهایی برای بیمار تجویز می کند. زمان و میزان استفاده از این پمادها توسط پزشک توضیح داده می شود تا زخم ها سریع تر التیام پیدا کنند. از طرفی با بهبودی سریع زخم می توان از ایجاد عفونت در محل زخم جلوگیری کرد.

  • محدود کردن فعالیت ها

روش های تهاجمی و کمتر تهاجمی به مراقبت های بیشتری نیاز دارند. لازم است بعد از لیفت کردن ابرو، از برداشتن اجسام سنگین، انجام فعالیت ها و تمرین های ورزشی سنگین خودداری شود. داشتن استراحت کافی و دوری از کارهای پرفشار نتایج مطلوبی به همراه خواهد داشت.

  • استفاده از کمپرس سرد

پس از لیفت کردن ابرو احتمال کبودی و متورم شدن پوست پیشانی وجود دارد. برای کاهش و از بین بردن هر چه سریع تر این تورم و کبودی بهتر است از کمپرس های یخ استفاده شود. گذاشتن کمپرس یخ در ناحیه متورم روزانه سه نوبت و هر بار به مدت 20 دقیقه باعث افزایش سرعت بهبودی خواهد شد.

  • خودداری از مصرف کرم های لایه بردار

برای لیفت کردن ابرو از مواد شیمیایی استفاده می کنند. این مواد اغلب باعث خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست می شوند. افرادی که با این مشکل مواجه می شوند نباید از کرم های لایه بردار حاوی مواد آلفا هیدروکسی اسید یا بتا هیدروکسی اسید استفاده کنند. این مواد باعث کاهش میزان ماندگاری لیفت ابرو می شوند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو
مراقبت های بعد از لیفت ابرو

مراجعه به پزشک
در مطالب بالا به بررسی اهمیت و نحوه مراقبت های بعد از لیفت ابرو پرداخته شد. از مهم ترین این مراقبت ها می توان به مراقبت از زخم، خودداری از استفاده از کرم های لایه بردار و مواد آرایشی، بالا ماندن سر نسبت به بدن و رو به بالا ماندن به هنگام خوابیدن، خودداری از ماساژ دادن و برداشتن اجسام سنگین و همچنین گذاشتن کمپرس یخ اشاره داشت. دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک و جراح فوق تخصص افتادگی پلک، تجربه و مهارت بالایی در درمان بیماری های چشمی و جراحی زیبایی چشم دارد. شما می توانید برای دریافت نوبت ویزیت و انجام لیفت ابرو به روش های مختلف با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو افزایش و تکمیل زیبایی چشم ها و ابروها برای هر فرد زیباپسندی حائز اهمیت خواهد بود. افزایش سن از مهم ترین دلایل

مطالعه مقاله »
لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر پوست صورت یکی از مهم ترین نواحی است که در اثر افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرد. چین و چروک

مطالعه مقاله »
هزینه لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

هزینه لیفت پیشانی

هزینه لیفت پیشانی افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین دستاوردهای استفاده از روش های زیبایی یا جراحی های زیبایی به شمار می آید.

مطالعه مقاله »
انواع لیفت پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی
Avatar

انواع لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی یکی از تکنیک های جوان سازی پوست پیشانی و زیبایی چهره، لیفت پیشانی است. این روش زیبایی به دلیل نتایج مطلوبی که

مطالعه مقاله »