مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم

فهرست مطالب

مزایای بوتاکس اطراف چشم

امروزه تزریق بوتاکس نقش مهمی در حوزه های زیبایی و درمانی ایفا می کند. یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس، افزایش زیبایی چشم ها و چهره با از بین بردن چین و چروک های ایجاد شده در اطراف چشم است. خطوطی که به هنگام خندیدن در اطراف چشم ظاهر می شوند، برای بسیاری از زیباپسندان نامطلوب جلوه می کند. تزریق بوتاکس دارای مزایای قابل توجهی است که بسیاری از افراد از وجود این مزایا بی اطلاع هستند.

برای بررسی مزایای بوتاکس اطراف چشم، اغلب آن را با سایر روش های زیبایی برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های اطراف چشم مورد مقایسه قرار می دهند. وجود این مزایا باعث شده است افراد بسیاری برای جوان سازی پوست اطراف چشم و از بین بردن خطوط و چین و چروک ها از روش زیبایی تزریق بوتاکس استفاده کنند. در ادامه به مزایای بوتاکس اطراف چشم اشاره خواهیم داشت.

 • با تزریق بوتاکس در اطراف چشم و با گذشت 24 ساعت از زمان تزریق، نتایج آن در کوتاه ترین زمان قابل مشاهده خواهد بود.
 • نسبت به سایر روش ها دارای ماندگاری بالا در حدود 3 تا 6 ماه در پوست اطراف چشم است. با رعایت تکنیک های مراقبتی میزان این ماندگاری افزایش پیدا می کند.
 • از اصلی ترین مزایای بوتاکس اطراف چشم، اثربخشی فوق العاده آن است. به طوری که با در نظر گرفتن میزان دزهای مشخص در تزریق بوتاکس، عمیق ترین چین و چروک های اطراف چشم نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.
 • تزریق بوتاکس با تضعیف عضلات حلقوی در کاهش افتادگی ابرو و اخمو دیده شدن موثر است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای بوتاکس اطراف چشم و همچنین نحوه تزریق و مراقبت های قبل و بعد از تزریق بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با عوارض ناشی از بوتاکس، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مزایای بوتاکس اطراف چشم
مزایای بوتاکس اطراف چشم

بوتاکس اطراف چشم چیست؟

تزریق بوتاکس به اطراف چشم برای اولین بار در سال 2002 و توسط یک چشم پزشک آمریکایی انجام شد و سازمان دارو و غذا آمریکا، بوتاکس را به عنوان یک داروی زیبایی تایید کرد. ماده بوتاکس از یک نوع باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود که این باکتری قابلیت تولید چند نوع سم را دارد. با تزریق سم بوتولینوم به اطراف چشم و محل خطوط و چین خوردگی ها، باعث فلج شدن عضله آن پخش و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می شود. علاوه بر آن، پس از یک مدت کوتاهی بعد از تزریق بوتاکس، کلاژن ها و لاستین های پوست تحریک می شوند. به طوری که کلاژن سازی جدید موجب جوان سازی پوست اطراف چشم خواهند شد. باید خاطر نشان شد، از تزریق بوتاکس در مکان های غیر تخصصی و تحت نظر افراد غیر متخصص باید اکیداً خودداری شود.

کاندیداهای مناسب برای تزریق بوتاکس اطراف چشم

در حالت کلی، افرادی که بالای 18 سال و کمتر از 75 سال سن دارند، می توانند تزریق بوتاکس اطراف چشم انجام دهند. در اغلب موارد، افراد بعد از 30 سالگی و پس از بروز خطوط و چین و چروک ها اقدام به تزریق بوتاکس می کنند. در حالی که پزشکان متخصص توصیه می کنند بهتر است تزریق بوتاکس قبل از عمیق تر شدن چین و چروک ها انجام شود. افرادی که برای تزریق بوتاکس اطراف چشم به پزشک متخصص چشم و زیبایی مراجعه می کنند، بایستی با دارا بودن برخی شرایط مورد تایید پزشک برای استفاده از این روش زیبایی باشند. از جمله کاندیداهای مناسب برای تزریق بوتاکس اطراف چشم عبارتند از:

 • افرادی که از سلامتی جسمی ایده آلی برخوردار باشند.
 • افرادی که دارای خطوط و چین و چروک هایی در اطراف چشم باشند.
 • افرادی که در حال سپری کردن دوران بارداری و شیردهی نباشند.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس اطراف چشم

برخی نکات مهمی هستند که فرد بایستی قبل از تزریق بوتاکس به اطراف چشم، به آن نکات توجه کافی داشته باشد. رعایت این نکات می تواند فرآیند تزریق بوتاکس را بدون مشکل سپری کند و همچنین نتایج مطلوبی به دست آورد. از جمله اقدامات قبل از تزریق بوتاکس اطراف چشم عبارتند از:

 • خودداری از انجام کارهایی مانند اپیلاسیون، لیزر پوست، استفاده از کرم های موبر برای از بین بردن موهای زائد و شیو کردن حداقل 1 هفته قبل از تزریق بوتاکس
 • خودداری از مصرف نوشیدنی های الکلی حداقل 24 ساعت قبل از تزریق بوتاکس به منظور پیشگیری از رقیق شدن خون
 • متوقف کردن داروهایی مانند انعقاد کننده های خون، مسکن ها، ضد التهاب ها و… حدود چند روز قبل از تزریق
 • مشورت با پزشک مربوطه پیرامون ابتلا به یک بیماری یا مصرف داروی خاص
 • خودداری از آرایش کردن به هنگام مراجعه برای تزریق

تزریق بوتاکس اطراف چشم چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس بدون نیاز به داروی بیهوشی، به صورت سرپایی در مطب پزشک متخصص یا درمانگاه معتبر انجام می شود. به طوری که به دلیل دردناک نبودن تزریق نیازی به بی حسی موضعی نیز وجود ندارد. ابتدا محل تزریق را با داروهای ضدعفونی کننده تمیز می کنند. سپس مقداری از ماده بوتاکس را با استفاده از سرنگ انسولین دارای سوزن های بسیار نازک و ظریف به زیر پوست اطراف چشم تزریق می کنند. به طور معمول تزریق بوتاکس به اطراف چشم بسته به نوع پوست و میزان چین و چروک ها، بین 3 تا 6 ماه اثر و ماندگاری خواهد داشت. بعد از سپری کردن این دوره زمانی، بایستی تزریق بوتاکس مجدد تکرار شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس اطراف چشم

پوست اطراف چشم دارای ظرافت بسیار بالایی است و نیاز به مراقبت های حساس و بیشتری بعد از پایان فرآیند تزریق بوتاکس دارد. با رعایت این مراقبت های تشریح داده شده توسط پزشک متخصص، می توان به ماندگاری اثر بوتاکس افزود. در این بخش از مطلب به مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس اطراف چشم می پردازیم.

 • تا حدود 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید روی صورت بخوابد . زیرا باعث حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست می شود.
 • از فشار دادن و ماساژ دادن پوست و عضله اطراف چشم باید خودداری شود.
 • توصیه می شود تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق دوش آب گرم گرفته نشود.
 • از انجام فعالیت ها و تمرین های ورزشی سنگین تا 24 ساعت بعد از تزریق اجتناب باید کرد.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی، سیگار و دخانیات تا 24 ساعت بعد از تزریق خودداری شود.

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس اطراف چشم

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس اطراف چشم بسیار قابل توجه و آسیب زا هستند، لذا حساسیت بسیار بالایی دارند. تزریق نابجا باعث ایجاد اختلال در بینایی ، اختلال در حرکات چشم ، دوبینی و افتادگی پلک ها می شود . لذا تزریق آن نیاز به دانش بالایی در شناخت ساختار چشم و پلک ها دارد.

هر روش درمانی و زیبایی دارای عوارض کوتاه مدت و بلند مدتی است. تزریق بوتاکس در اطراف چشم نیز می تواند عوارض کوتاه مدتی داشته باشد. بروز میزان این عوارض به مهارت پزشک متخصص و همچنین رعایت مراقبت های بعد از تزریق بستگی دارد. از جمله عوارض احتمالی ناشی از تزریق بوتاکس اطراف چشم عبارتند از:

 • ایجاد مشکل در بستن کامل چشم ها
 • بروز تورم و کبودی در نواحی اطراف چشم
 • ضعیف شدن عضلات به طور موقت
 • افتادگی پلک
 • سوزش و قرمزی
 • خونریزی از محل تزریق
 • به هم خوردن تقارن در صورت
 • احساس سردرد و سرگیجه
 • دوبینی ، اختلال در دید نزدیک
مزایای بوتاکس اطراف چشم
مزایای بوتاکس اطراف چشم

 

مراجعه به پزشک

در مطالب فوق به بررسی مزایای بوتاکس اطراف چشم و همچنین مراقبت های قبل و بعد از تزریق پرداخته شد. به دست آورن سریع نتایج تزریق بوتاکس، ماندگاری متوسط به بالا، قدرت اثربخشی بالا و افزایش زیبایی چشم و حالت چهره از مهم ترین مزایای تزریق بوتاکس اطراف چشم محسوب می شوند. دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص استرابیسم و اکولوپلاستیک و جراح فوق تخصص افتادگی پلک، تجربه و مهارت بالایی در درمان بیماری های چشمی و جراحی زیبایی چشم دارد. شما می توانید برای دریافت نوبت ویزیت و برای انجام و تزریق بوتاکس اطراف چشم با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی زیبایی درشت کردن چشم جراحی زیبایی چشم و پلک تنها در جراحی بلفاروپلاستی خلاصه نمی شود. برخی از افرادی که علاقه زیادی به افزایش

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم

مزایای بوتاکس اطراف چشم امروزه تزریق بوتاکس نقش مهمی در حوزه های زیبایی و درمانی ایفا می کند. یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس، افزایش

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

مطالب مرتبط

هزینه بوتاکس چانه
مقالات
blog user

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

مطالعه مقاله »