مزایای لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه

فهرست مطالب

مزایای لیفت شقیقه و مراقبت های بعد از آن

انواع و اقسام‌ روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد و افراد پیوسته به دنبال روش های موثرتر با ماندگاری بیشتر هستند. لیفت شقیقه یکی از راهکارهای پیشنهادی جراحان زیبایی است. این روش جوانسازی که طی عمل جراحی انجام شده، با حذف چین و چروک های پیشانی و بالای ابرو، باعث جوانی و شادابی ظاهر می شود. عمل لیفت برای گوشه های ابرو نیز استفاده می شود. لیفت شقیقه یکی از روش‌های رایج جوانسازی صورت است که یکی از پر طرفدار ترین جراحی ها در دنیای امروز به شمار می شود و در مقاله به طور کامل با لیفت شقیقه، مزایای آن و مراقبت های لازم بعد از آن آشنا می شوید.

لیفت شقیقه چیست؟

با افزایش سن، تغییرات قابل توجهی روی پوست ایجاد می شود که یکی از آن‌ها، افتادگی و ایجاد چین و چروک در قسمت‌های مختلف صورت است. این چین و چروک ها در همه جای صورت، خصوصا پیشانی، بالای ابرو، خط خنده و به صورت خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم شکل می گیرند. (خطوط پنجه کلاغی، چین و چروک هایی هستند که در اثر افزایش سن و شل شدگی پوست اطراف چشم ها، در گوشه چشم ها ایجاد شده و به چشم ها حالت بی روح یا غمگین می دهند.) لیفت شقیقه با جراحی که به آن لیفت تمپورال نیز گفته می شود، یکی از روش‌های کاربردی برای بهبود ظاهر صورت و جوان سازی آن است. این عمل جراحی زیبایی، به شکل برشی در ناحیه شقیقه یا خط چشم انجام شده و طی آن پوست صورت، ابرو و چشم به سمت بالا و شقیقه ها کشیده خواهد شد. بدین صورت پوست سفت شده و چین و چروک های ناشی از افزایش سن و خستگی از بین می روند. این عمل همچنین باعث می‌شود که چشم ها برجسته تر و جوان به نظر بیایند.

مزایای لیفت شقیقه
مزایای لیفت شقیقه

عمل لیفت شقیقه چطور انجام می شود؟

برای تشریح شقیقه باید گفت که قسمتی از پهلوی پیشانی به حساب می آید. لیفت شقیقه به طور کلی، بلند کردن یا بالا بردن قسمت جانبی پیشانی به شمار می رود. افرادی که خواهان انجام این جراحی زیبایی هستند توجه ای ویژه به صورت خود دارند. لیفت شقیقه جدای از لیفت پیشانی مطرح می شود و متقاضیان آن در پایان خواهان این هستند که با بالا کشیدن دم ابرو‌ها، چشمانی کشیده و به اصطلاح گربه ای داشته باشند.

لیفت شقیقه با استفاده از تکنیک های مختلف جراحی انجام شده و منجر به از بین رفتن چین و چروک اطراف چشم و کاهش پف پلک بالایی می شود. در نتیجه باز شدن چشم های خواب آلوده و خسته و جوان تر دیده شدن آن ها، هدف پایانی این عمل زیبایی به شمار می رود. تاثیر مستقیمی که لیفت شقیقه روی چشم‌ها می گذارد باعث شده تا تعداد بسیاری از افراد خواهان انجام آن باشند.

استفاده از آندوسکوپی یا دوربین ‌های ویدیویی کوچک که از طریق برش یا سوراخ کوچک وارد قسمت شقیقه شده و عمل بالا بردن ناحیه مورد نظر انجام می دهند، از جمله روش‌های رایج عمل لیفت است. این تکنیک توسط جراحان زیادی استفاده می شود.

جراح، برش کوچکی را در داخل مو ایجاد کرده و در ادامه با کمک ابزار آندوسکوپی و جراحی، بافت نرم عضله تمپوراس و استخوان جمجمه را آزاد‌سازی می کند و آن را بر می دارد و با کمک بخیه آن را به قسمت فوقانی ثابت می کند و در واقع آن را به سمت بالا می کشاند. با استفاده از این روش هیچ پوستی از روی صورت برداشته نمی شود و جای زخم و بافت اسکار کمتری به مقدار برش ایجاد شده، دیده خواهد شد.

این روش یک جراحی سرپایی یا کمک بیهوشی سبک است که بیشتر در جوانانی که نیاز به لیفت ابرو ندارند، مورد استفاده قرار داده می ‌شود. در کنار بالا بردن انتهای ابرو یا دم آن، انجام این کار باعث کاهش یا حتی از بین بردن پای کلاغی در چشم می شود.

مزایای عمل لیفت شقیقه

لیفت شقیقه در سنین بالا به از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و ابرو و شقیقه کمک کرده و همچنین از افتادگی و شلی پوست جلوگیری می کند. با تغییر حالت در چشم و ابرو باعث زیبایی و جوانتر دیده شدن فرد می شود. این روش دائمی بوده و برخلاف بوتاکس و سایر روش‌ها نیازمند به تمدید نیست و صورت زیباجو حالت طبیعی خود را از دست نمی دهد. به طور کلی از مهم ترین مزایای عمل لیفت شقیقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  جراحی غیر تهاجمی و کاملا ایمن.
 •  بدون زخم و ماندگی اسکار.
 •  عدم نیاز به آماده سازی خاص.
 •  ثابت شدن ابرو، مانع شدن از افتادگی پوست با بالا رفتن سن.
 •  تغییرات ظریف و بسیار طبیعی در حالت چشم ها.
 •  تاثیرات قابل توجه و جوان کردن کلی صورت.
 •  با طراوت کردن چهره فرد.
 •  رفع حالت خستگی و غمگینی صورت در اثر افتادگی ابرو و پلک.
 •  دوام و ماندگاری بسیار خوب نسبت به سایر لیفت های صورت.
 •  از بین بردن چین و چروک های اطراف پیشانی
 •  محو کردن خطوط پنجه کلاغی

لیفت شقیقه برای حل چه مشکلاتی استفاده می شود؟

به طور کلی لیفت شقیقه برای برطرف کردن عیوب زیر استفاده می شود:

 • افتادگی ابرو

افرادی که ابروهای افتاده دارند می توانند با لیفت شقیقه به صورت دائمی افتادگی ابروهای خود را از بین ببرند. افتادگی ابروها نه تنها سن فرد را بالاتر نشان داده بلکه در زیبایی چهره نیز تاثیر می گذارد. قطعا ابروهای افتاده با لیفت به حالت استاندارد و طبیعی رسیده و بر جذابیت و زیبایی صورت فرد می افزایند.

 • افتادگی و بی حالت بودن چشم

برخی افراد چشم هایی افتاده و بی حالت دارند. البته با آرایش می‌توان این مشکل را حل کرد. اما زمانی که سن فرد بالا برود با شل شدن پوست این افتادگی تشدید می شود و دیگر نمی‌ توان با آرایش به چشم ها حالت داد. در این زمان استفاده از لیفت شقیقه بهترین راه حل است.

 • جوانسازی و از بین بردن چین و چروک شقیقه و اطراف چشم

این مورد تنها برای کسانی است که دچار چروک در اطراف چشم و شقیقه خود هستند. در این صورت با لیفت شقیقه نه تنها به چشم و ابروی خود حالت داده بلکه تمامی چروک های درشت شقیقه و اطراف چشم را از بین می برند. در این صورت فرد علاوه بر افزایش زیبایی صورت بسیار جوان تر به نظر خواهد رسید.

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

پس از لیفت شقیقه لازم است تا افراد از فعالیت های سنگین و ورزش کردن دوری کند. حداقل سه روز زمان برای استراحت مطلق پس از لیفت شقیقه لازم است و فعالیت روزانه را از ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی و ورزش کردن را حدودا یک ماه پس از جراحی می توان از سر گرفت.

 • برای کاهش ورم و کبودی محل جراحی می‌توان تا ۲۴ ساعت پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کرد. کمپرس یخ را می ‌توان ۵ تا ۱۰ دقیقه در ساعت بر روی موضع قرار داد.
 • سعی شود تا در هنگام خواب، سر کمی بالاتر از سطح بدن قرار بگیرد. این کار را می توان با گذاشتن چند بالش اضافه زیر سر انجام داد. توصیه این است که تا ۱۴ روز این کار صورت بگیرد.
 • برای استحمام لازم است تا دو روز صبر کرد. در زمان استحمام، پیشنهاد می شود از شامپو بچه استفاده شود. بهتر است استفاده از شامپوهای رایج که دارای عصاره های شیمیایی بوده و عطردار هستند تا ده روز توقف یابد.
 • نوع غذایی که فرد مصرف می کند بهتر است به شکلی باشد که نیازی به جویدن زیاد نداشته باشد تا به عضلات صورت فشار وارد نشود. اصولا تا سه هفته پس از جراحی لیفت شقیقه، بهتر است از نمک بسیار کمی در غذا استفاده شود زیرا با افزایش فشار خون منجر به افزایش ورم محل جراحی می شود.
 • داروها و مراقبت‌های ارائه شده توسط پزشک باید به دقت پیگیری شوند.
 • ورم و کبودی از عارضه ‌های طبیعی جراحی هستند که انتظار می رود ورم پس از سه و کبودی پس از یک هفته برطرف شوند. در صورتی که ورم و کبودی محل جراحی در این مدت کاهش نداشته باشد یا تشدید شود بهتر است با پزشک متخصص مشورت شود.
 • مصرف آب برای کاهش سریع‌ تر عوارض جراحی مفید است.
 • لازم است تا افراد برنامه‌ مراجعه مجدد برای بررسی نتیجه جراحی و همچنین برداشتن یا تعویض پانسمان را از پزشک خود دریافت کنند.
 • در صورت وجود درد می شود از داروهای مسکن تجویز شده استفاده کرد.
مزایای لیفت شقیقه
مزایای لیفت شقیقه

بهترین دکتر برای انجام لیفت شقیقه

هرگونه تاخیر در مراجعه به پزشک می تواند پروسه لیفت شقیقه شما را دشوار تر کند. قطعا داشتن یک پزشک و جراح با تجربه با عملکرد بسیار خوب می ‌تواند خیال شما را بابت کیفیت عمل و همچنین نتیجه آن راحت کند. شما برای انجام عمل لیفت شقیقه می توانید به دکتر احسان عباس نیا، متخصص و جراح و متخصص چشم مراجعه کنید. ایشان با بهره گرفتن از جدیدترین متدهای روز دنیا این جراحی را برای بیماران خود انجام می دهد. در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با عمل لیفت شقیقه می توانید از ایشان مشاوره بخواهید و مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط

هزینه بوتاکس چانه
مقالات
blog user

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

مطالعه مقاله »