نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک

نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک

فهرست مطالب

نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک

جراحی پلک می تواند نشانه های افزایش سن را کاهش دهد و باعث روشن سازی مهم ترین قسمت صورت شما بشود و با این کار به جوانسازی و با طراوت به نظر رسیدن شما کمک کند .جراحی پلک بسیار موثر است .سال گذشته بیش از دویست و شش هزار بیمار این عمل را برای بازسازی چهره خود انتخاب کردند. بعد از بلفاروپلاستی بسیاری از بیماران تمایل دارند که چهره تازه خود را به نمایش بگذارند اما بسیار ضروری است که به صورت دقیق مراقبت های بعد از عمل خود را دنبال کنیم؛ به خصوص آنهایی که مربوط به آرایش کردن می باشد. اگر بلافاصله پس از عمل شروع به آرایش کردن مجدد بکنیم ممکن است موجب حساسیت محل برش بشود. همچنین ممکن است با کشیدن پوست خود هنگام پاک کردن آرایش از پروسه ترمیم جلوگیری بکنیم. همچنین اگر قسمتی از مواد آرایشی به محل ترمیم زخم نفوذ کند ممکن است ریسک عفونت را افزایش دهد.

نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک
نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک

چه زمانی پس از عمل جراحی پلک میتوان شروع به آرایش کردن کرد

دنبال کردن مراقبت های پس از عمل باعث می شود که بهترین نتیجه ممکن از جراحی پلک به دست بیاید و شما باید تا زمان ترمیم کامل قبل از آرایش کردن صبر کنید. ما پیشنهاد میکنیم که قبل از آرایش کردن، محل برش باید به طور کامل ترمیم و بسته شده باشد تا بتوان دوباره آرایش کردن را شروع کرد که این زمان می تواند دو الی سه هفته به طول انجامد. گرچه شما می توانید به کار روزمره خود ظرف چند روز پس از عمل باز گردید اما برای ترمیم زخم زمان بیشتری لازم است. شما ممکن است بسیار مشتاق به نمایش نتیجه خارق العاده حاصل از عمل به دوستان و خانواده خود و همکاران خود باشید ولی در نظر داشته باشید که یک بهبود نسبی حتی بدون آرایش نیز طی چند هفته اول قابل مشاهده است. اگر هدف شما به حداقل رساندن زمان کبودی است، آرایش چشم می تواند این زمان را طولانی کند و در بهترین حالت باعث حساسیت و بدترین حالت باعث عفونت شود یک نکته دیگر این است که اگر پس از عمل خیلی سریع آرایش کنیم برخی از مواد آرایشی ممکن است وارد محل زخم شوند و باعث یک اثر تاتو مانند شوند و یک رنگ یا خطی را برای همیشه در زیر چشم شما باقی بگذارد. زمانی که زخم ترمیم پیدا کرد شما میتوانید شروع به آرایش کردن کنید بسیار هنگام آرایش کردن حساسیت به خرج داده و با پوست دور چشم خود با ملایمت برخورد کنید تا از آسیب ناشی ازکشش یا فشار دادن بیش از حد جلوگیری شود.

چهار نکته ای که با عمل جراحی برای آرایش کردن پیشنهاد می کنیم

1- نکته اول این است که خط چشم و ریمل های قدیمی خود را تعویض کنیم زیرا لوله هایی که برای آرایش کردن ساخته شده‌اند محل مناسبی برای تجمع باکتری ها می باشند. این یک فرصت مناسب برای جایگزینی لوازم آرایشی خود و خرید محصولات جدیدی که دوست دارید می باشد.
2- نکته دوم این است که به مواد سازنده محصولات آرایشی خود دقت کنید همه مواد طبیعی و معدنی آن را پیدا کنید. بسیاری از مواد سازنده محصولات با کیفیت پایین ممکن است باعث حساسیت پوست شوند که ممکن است نتیجه نهایی عمل جراحی پلک را به حداقل برساند به دنبال محصولاتی باشید که روی آنها نوشته شده است هایپو آلرژیک یا بی خطر برای پوست های حساس. کلمه دیگر که ممکن است پیدا کنید کلمه دیگر non comedogenic است که به معنی عدم ایجاد جوش یا عدم بسته شدن منافذ پوستی می باشد.
3- سوم ما پیشنهاد می کنیم که از هرگونه ماده آرایشی که حالت پولکی یا خرد خرد داشته باشد اجتناب کنید. مانند سایه چشم خط چشم و ریمل. هر کدام از این محصولات می توانند تکه شده و به راحتی قسمتی از آن ها وارد محل برش هنگام ترمیم شود.
4- نکته آخر. هنگام پاک کردن آرایش از صورت خود از مواد تند مانند: پاک کننده های الکلی اجتناب کنید زیرا می تواند باعث حساسیت پوست و خشکی شوند. به جای آن از پاک کننده های طبیعی مثل میسلار واتر یا روغن زیتون میتوان استفاده کرد. با حرکات ملایم آرایش را پاک کنید. هنگام پاک کردن آرایش صبور باشید تا از کشش یا فشار بیش از حد پوست جلوگیری شود.

نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک
نکات کلیدی آرایش چشم پس از جراحی پلک

جراحی پلک می تواند نحوه آرایش کردن شما را تغییر دهد

انجام بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی به صورت همزمان یا جراحی پلک آسیایی می تواند نحوه آرایش کردن شما را تغییر دهد. شما می توانید مدل های مختلف آرایش را با برداشتن پوست اضافه امتحان کنید زیرا پس از آن پلک های شما سطح صاف تری خواهند داشت. حدود بهتر یا اضافه کردن یک چین می تواند یک محدوده وسیعی از انتخاب ها را برای سایه چشم یا خط چشم ,برای شما ایجاد کند. شما می توانید با مراجعه به مطب دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص استرابیسم برای جراحی زیبایی پلک اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط

بلفاروپلاستی پلک تحتانی
بلفاروپلاستی پلک ها
Avatar

بلفاروپلاستی پلک تحتانی

بیمارانی که داوطلب جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک تحتانی می باشند دارای تفاوت‌هایی از نظر سن و سال می باشند و همچنین هر جراحی باید با

مطالعه مقاله »