۱۰ چیز که باید قبل از عمل بلفاروپلاستی پلک فوقانی در نظر بگیرید

بهترین جراح پلاستیک پلک در تهران

فهرست مطالب

1. عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک فوقانی چیست و منظور شما از بلفاروپلاستی اصلاح شده چیست؟

بلفاروپلاستی یکی از رایج ترین عمل های صورت است که در سطح جهانی انجام می شود. بلفاروپلاستی پلک فوقانی شامل برداشت جراحی پوست اضافه پلک فوقانی و اگر نیاز باشد؛ دستکاری یا برداشت چربی که در دور چشم قرار دارد می باشد. هدف آن جوانسازی ناحیه دور چشم و به صورت کلی دادن یک نمای جوان و استراحت کرده به صورت میباشد. از آنجایی که هیچ دو چشمی در دنیا مانند همدیگر نیستند قطعاً هیچ دو عمل بلفاروپلاستی نباید مانند یکدیگر باشد. یک عمل بلفاروپلاستی اصلاح شده روشی است که با توجه به خواسته های زیبایی شناسی هر شخص ‌باشد و ویژگیهای منحصربه ‌فردی نیاز است تا بهترین نتیجه زیبایی به دست آید. این عمل نیاز دارد تا جراح یک برداشت هنرمندانه‌ای از اینکه یک چشم زیبا چه ویژگی هایی دارد داشته باشد.

و حتماً باید تفاوت های جنسی و نژادی را در نظر داشته باشد و اطلاعات دقیقی از ساختار پلک و عملکرد آن و مهارت های جراحی پیشرفته داشته باشد.

یک جراح ماهر پلک همچنین باید اطلاعات و دید وسیعی در مورد اینکه کی یک بافت چربی را حفظ کنیم, تغییر مکان دهیم, چگونه یک چین را پلکی را بازسازی کنیم و یا اینکه کی بلفاروپلاستی را با سایر روشهای جراحی ادغام کنیم,(مثل ادغام بلفاروپلاستی و جراحی لیفت ابرو, بلفاروپلاستی پلک تحتانی کانتوپلاستی یا همان تنگ کردن گوشه های پلک و ترمیم افتادگی پلک) داشته باشد تا بتوانیم بهترین نتیجه پس از جراحی را به دست بیاوریم.

 

2. چه زمانی ما باید انتظار نتیجه را داشته باشیم و آن را ببینیم؟

با اینکه نتایج با همدیگر متفاوت است ولی ما انتظار پلکای روشن‌تر مقاوم تر و چشم‌هایی باز تر بعد از عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک فوقانی را داریم نتایج می‌توانند محسوس باشند ولی تاثیر گذارند شما باید طبیعی با چهره‌ای در حال استراحت و هوشیار و جوان تر و همچنین با طراوت به نظر برسید شما می توانید بلافاصله بعد از عمل جراحی تفاوت را احساس کنید اما گاهی ورم بعد از عمل و تغییر رنگ گذرا ممکن است نتیجه نهایی را کمی به تاخیر بیندازد همچنان که خیلی از بیماران بعد از یک تا دو هفته می توانند به زندگی عادی خود برگردند گاهی هفته ها پس از عمل طول می‌کشد تا ورم پلک به صورت کامل برطرف شود. نتیجه نهایی معمولاً ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل قابل مشاهده است.

 

3. عمل جراحی پلک فوقانی شامل چه مراحلی  است و چه نوع بی حسی را در بر می گیرد؟

عمل پلک فوقانی بسته به پیچیدگی آن می تواند در یک اتاق عمل یا در یک مطب اجرا شود جراحی معمولاً با کمترین بیهوشی و با تزریق موضعی بی حسی ها انجام می شود. قبل از عمل باید میزان بالا رفتن پلک ها دقیقا اندازه گیری شود و یک شمای نهایی از میزان پوستی که برداشته می شود در نظر گرفته شود بعد از تزریق بی حسی موضعی با یک تیغ جراحی ظریف و الکترو کوتر, پوست اضافی برداشته می شود. پوست به مقداری برداشته می شود که به شما یک ظاهر طبیعی و جوان ارائه دهد بدون اینکه از بسته شدن چشم جلوگیری کند و عارضه ای داشته باشد بعد از آن عمل به پیش می رود و هر مرحله اصلاحات لازم انجام می‌شود بعد از مطمئن شدن از قرینگی بین دو چشم پوست بسته می شود و بخیه زده می شود

 

4. آیا نتایج عمل هایی که با  لیزر به جای تیغ جراحی انجام می‌شوند متفاوت اند؟

نتایج عمل شما به وسایلی که در عمل استفاده می شود بستگی ندارد بلکه به مهارت جراح در استفاده آن وابسته است و استفاده از ابزار یک امر سلیقه ای بین جراحان میباشد و در نتیجه تاثیری ندارد.

 

5. آیا ریسکی در عمل زیبایی پلک وجود دارد؟

جراحی پلک مانند هر جراحی دیگری با یکسری عوارض همراه باشد از جمله تاری دید, دوبینی, ورم موقت, کبودی و برامدگی های کوچک در خط برش که اتفاقات عادی و موقت بعد از عمل می باشند و به صورت خود به خودی برطرف می‌شوند عوارض مهمتر شامل عدم قرینگی ,خشکی چشم یا عدم توانایی در بستن کامل چشم می باشد البته با توجه به مهارت جراح این عوارض کمتر و کمتر می شود. نابینایی دائم و دوبینی از عوارض بسیار نادر این عمل می باشند و معمولا به دست یک جراح ماهر اتفاق نمی‌افتند.

 

6. آیا بعد از عمل بینایی کامل است؟

به دنبال بلفاروپلاستی, کیفیت بینایی ممکن است بصورت موقتی کمی کاهش یابد که بخاطر ورم جزئی قرنیه و استفاده از روان کننده هایی است که تجویز می شود.

دید شما در طی چند روز بصورت کامل به حالت عادی قبل از عمل باز می گردد. بعد از جراحی از پانسمان یا پچی که از دید جلوگیری کند استفاده نمی شود.

 

7. دوره بهبودی بعد از عمل جراحی پلک چگونه است؟

دوره بهبودی این جراحی معمولاً طولانی نیست ممکن است کمی کبودی و ورم وجود داشته باشد اما اکثر مردم درد را تجربه نمی کنند. گذاشتن پک یخ و همچنین بالا بردن سر می تواند به بهبود ورم و افزایش سرعت بهبودی کمک کند. علی رغم توصیه به فعالیتهای سبک و پرهیز از استرس سنگین به روی پلک به مدت دو هفته, اکثر بیماران می توانند بعد از چند روز به روال کاری خود برگردند.

 

8. آیا جای زخم عمده ای روی پلک ها باقی می ماند؟

مانند همه جراحی های دیگر جای زخم قابل انتظار است اما با توجه به اینکه بلفاروپلاستی پلک فوقانی تنها نیاز به برش‌های کوچک در چین های طبیعی پلک دارد جای‌زخم نهایی به سختی قابل رویت است بیماران ممکن است مقداری قرمزی دور محل برش ها بلافاصله بعد از عمل ببینند اما این قرمزی معمولاً به سرعت طی چند هفته یا چند ماه برطرف می‌شود.

 

9. آیا نتایج عمل بلفاروپلاستی دائم هستند؟

نتایج این عمل زیبایی جوری طراحی شده اند که برای مدت طولانی باشند اما با گذشت زمان الاستیسیتی پوست و کیفیت عضلات زیر پوست در پاسخ به افزایش سن و فاکتورهای محیطی تغییر می کند. توصیه می شود که بیماران از پوست دور چشم با مرطوب کردن و دوری از نور مستقیم آفتاب محافظت کنند تا نتایج عمل زیبایی تا جای ممکن به طول انجامد.

 

10 چگونه میتوان فهمید که یک شخص کاندید عمل بلفاروپلاستی است و در چه سنی این عمل انجام می شود؟

جامعه هدف برای عمل بلفاروپلاستی مردان و زنانی هستند که علائم افزایش سن در چهره پدیدار شده و موجب افتادگی پلک فوقانی شده است. برخی افراد به صورت ژنتیکی در معرض افتادگی پلک هستند و میتواند در تمام طول عمر به آنها ظاهری خسته و مسن دهد در نتیجه سن خاصی برای این عمل مطرح نیست. بهترین کاندید ها برای این عمل افرادی هستند که سیگار نمی کشند در وضعیت فیزیکی و روانی سالمی هستند و انتظارات واقع گرایانه ای از نتایج این عمل دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

هزینه بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

مزایا، معایب و هزینه های بوتاکس چانه بوتاکس می ‌تواند به بهبود نواحی ناهموار چانه کمک کند. در برخی افراد، به دلیل تنش عضله منتالیس،

درمان افتادگی پلک

بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک و بهترین درمان آن چشم ها از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آیند که علاوه بر حواس بینایی، برای زیبایی

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست

تفاوت لازک با لیزیک چیست و کدام بهتر است؟ لیزیک یک فرآیند جراحی سرپایی است که برای اصلاح مشکلات نزدیک ‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم

مطالب مرتبط

بلفاروپلاستی پلک تحتانی
بلفاروپلاستی پلک ها
Avatar

بلفاروپلاستی پلک تحتانی

بیمارانی که داوطلب جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک تحتانی می باشند دارای تفاوت‌هایی از نظر سن و سال می باشند و همچنین هر جراحی باید با

مطالعه مقاله »